01
02
03
04
05
06
07
 
Latvijas Red Bull X-Border

All_Riders_Xboarder_foto_Marcis_Ruikis.jpg

Divās pilsētas Valka un Valga jau vēsturiski vieno divas kaimiņu republikas – Latviju un Igauniju. 5. aprīlī uz šo divu pilsētu un divu valstu robežas norisinājās līdz šim nepieredzētas "JIB" formāta snovborda frīstaila sacensības Red Bull X-Border, kurās draudzīgā atmosfērā par uzvaru sacentās abu valstu snovbordistu izlases. Šajās unikālajās sacensībās gana līdzvērtīgā cīņā uzvaru komandas kapteiņa Stasa Korotkova vadībā izcīnīja Latvijas izlase.

Kaspars_Groza_FSboardslide_Xboarder_foto_Marcis_Ruikis.jpg

Abu valstu komandu sastāvs tika noskaidrots iepriekšējās kvalifikācijas sacensībās, kas notika februāra beigās, gan Latvijā, gan Igaunijā. Kvalifikācijā noskaidrojās, ka Stasa Korotkova vadītās Latvijas komandas sastāvā cīnīsies tādi snovbordisti kā Kristaps Dzenis, Raivis Krasņikovskis,Juris Strangots, kā arī  MQ Technine komandas braucēji Kaspars Groza un  Voldemārs Siliņš,par kuru saniegumiem mēs esma īpaši priecīgi. Igaunijas komandas kapteinim Jusi Apivala šajās sacensībās palīdzību, Igaunijas un igauņu goda aizsardzībai, sniedza Sīmu Aunisonu, Robertu Mononenu, Kristiānu Tūleveski, Holdenu Videsu un Mario Visanapu.

Kristaps_Dzenis_Xboarder_foto_Marcis_Ruikis_1.jpg

Winners_Latvian_team2_Xboarder_foto_Marcis_Ruikis.jpg

Sacensības noritēja sadalot dalībniekus pa pāriem – vienas valsts sportists pret otras valsts pārstāvi. Pēc katra pāra priekšnesumiem starptautiskā žūrija, kuras sastāvā bija poļu snovbordists Gņiazdo, Konstantīns Kokorevs no Krievijas un norvēģis Frods Skarboe (Frode Sarboe), izlēma kuras valsts sportists ir parādījis labāku triku un attiecīgi tās valsts komandai piešķīra punktu. Sacensību pirmajā daļā pirmie startēja latviešu sportisti, kas deva iespēju igauņu sportistiem pieņemt lēmumu cik daudz riskēt, lai nopelnītu savai valstij punktu. Pirmā sacensību daļa noslēdzās ar nelielu – viena punkta – Igaunijas izlases pārsvaru. Taču otrajā daļā latvieši startēja aiz igauņiem, kas deva tiem to priekšrocību, ko pirmajā daļā baudīja igauņu komanda. Latvijas Red Bull X-Border izlase to izmantoja pilnībā un parādīja uz ko tā ir spējīga. Īpaši jāatzīmē Voldemāra Siliņa priekšnesumi – vienu nobraucienu viņš veica ar atvērtu ūdens pudeli rokā, bet kādu citu – ar vienu dēļa stiprinājumā neiestiprinātu kāju. Šie Voldiņa triki pārsteidza nevien daudzos sacensību skatītājus, bet arī žūriju. Sacensības noslēdzās ar rezultātu 42 pret 32 Latvijas izlases labā.

Wojtek Antonow-13.jpg

Vairāk informācijas par Red Bull X-Border sacensībām Valkā un Valgā iespējams atrast mājas lapā www.redbull.lv

 AtgrieztiesPēdējo reizi papildināts: 12.08.2010

Izstrādāja: SmartSoft